Hala łukowa nad boiskiem „Orlik” w Świętochłowicach

 Hala łukowa w Świętochłowicach  nad boiskiem „Orlik” na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” to kolejna inwestycja w której bierzemy udział jako generalny wykonawca. Zakres robót do wykonania to m.i.n roboty rozbiórkowe i demontaże, kompleksowa budowę hali łukowej z przekryciem powłokowym i świetlikami z membrany umożliwiającymi grę bez sztucznego doświetlenia w ciągu dnia oraz z systemem zasłonowym otwierania boków hali, z systemem nadmuchu powłok, oświetleniem LED, ogrzewaniem, sprzętem pomocniczym i infrastrukturą towarzyszącą, montaż wyposażenia i nawierzchni boiska „Orlik”.  Szczegóły już niebawem !!!

Hala łukowa – konstrukcja

Przykrycie membranowe:

Przykrycie membranowe hal łukowych, które stosujemy, wykonujemy w systemie podwójnej powłoki z poduszką powietrzną pomiędzy powłokami. Podwójna warstwa PCV jest bardzo dobrym termo izolatorem, w warunkach zimowych (przestrzeń powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izolacja przed przenikaniem promieni słonecznych ogranicza nagrzewanie hali). Dzięki poduszce powietrznej powłoki hal łukowych są bardzo dobrze napięte i nie łopoczą na wietrze. Co się tyczy koloru powłok –  pozostaje do wyboru inwestora.

Powłoka membranowa posiada atesty trudno zapalności, pokryta jest lakierem akrylowym odpornym na atak glonów, bakterii i mikroorganizmów.

Hala łukowa – system nadmuchu powłok:

System nadmuchu powłok utrzymujący ciśnienie powietrza pomiędzy powłokami tworząc poduszkę powietrzną;

Świetliki  wykonujemy z mlecznej membrany bardzo dobrze przepuszczającej światło. Montujemy je w dachu. Biegną wzdłuż hali w dwóch pasach. Świetliki bardzo dobrze doświetlają halę.  Światło które wpada, jest światłem rozbitym, nie oślepia  równomiernie doświetlając halę.  Świetliki które stosujemy występują w dwóch pasach o szerokości 2,50 m po długość hali. Doświetlenie hal przez świetliki w dachu umożliwia, co ważniejsze, grę bez sztucznego doświetlania w ciągu dnia. Świetlik posiada siatkę nośną dzięki czemu nie odkształca się pod wpływem warunków atmosferycznych.

Hala łukowa i jej oświetlenie

Jeśli chodzi o lampy, stosujemy meta halogenowe asymetrycznie lub Led o mocy: 400 Wat, 250W, 200W każda,

Hala łukowa – ogrzewanie

Piec o odpowiednio dobranej mocy, nagrzewnica powietrzna na olej opałowy , gaz ziemny lub inne dostępne rozwiązania wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem

Dodatkowe informacje na temat budowanych przez nas hal łukowych są dostępne tutaj : https://interhall.pl/oferta/hale-sportowe/